مهندسی عمران ومعماری
 
 
سه شنبه 3 ارديبهشت 1392برچسب:, :: 18:24 ::  نويسنده : کورُش نصیری

 

 

طراحی شمع ها هم جنبه های هنری دارد و هم جنبه های علمی. هنر طراحی در انتخاب مناسب ترین نوع شمع و روش نصب آن با توجه به شرایط بار گذاری و ساختگاهی است. جنبه های علمی طراحی شمع به پیش بینی و تخمین درست عملکرد شمع مستقر در خاک در حین نصب و بار گذاری دوران بهره برداری کمک می کند. این عملکرد بطور مؤثر بستگی به روش نصب شمع بستگی داشته و به تنهایی نمی تواند توسط خصوصیات فیزیکی شمع و مشخصات خاک دست نخورده پیش بینی شود.

 ادامه مطلب ...


سه شنبه 3 ارديبهشت 1392برچسب:, :: 18:17 ::  نويسنده : کورُش نصیری

 

 

 سقف های تیرچه بلوک از اجزای اصلی به شرح زیر تشکیل می شوند:

 •تیرچه

•بلوک

•میلگرد حرارتی و افت و میلگرد منفی و کلاف

•بتن پوششی درجا

تیرچه بلوک

لطفاًادامه مطلب را ببینیدادامه مطلب ...


سه شنبه 3 ارديبهشت 1392برچسب:, :: 17:22 ::  نويسنده : کورُش نصیری

 

واژه نامه تخصصی ویژه مهندسی عمران Civildic

با بیش از ۱۶۰۰۰ لغت یکتای انگلیسی و ۲۶۰۰۰ معنی فارسی

قابلیت جستجوی فارسی به انگلیسی و انگلیسی به فارسی فقط با یک کلیک

کاملا هوشمند (نمایش و مشخص کننده نتایج به هنگام تایپ لغت)

سرعت بسیار بالای جستجوی لغات (مقیم در حافظه)

حجم بسیار پایینادامه مطلب ...


سه شنبه 3 ارديبهشت 1392برچسب:, :: 16:14 ::  نويسنده : کورُش نصیری

 

 

همانطور که میدونید در بسیاری از موارد نرم افزارهای طراحی (از قبیل ETABS و SAP200)، ضریب طول موثر ستون (K) رو اشتباه حساب می کنند که با استفاده از این نرم افزار کنترل آن به راحتی و در کوتاهترین زمان ممکن میسر است.

این نرم افزار بسیار کاربردی و کم حجم توسط جناب مهندس آقای امیر اشتری طراحی شده و شما میتونید هم اکنون اون رو از سایت مرجع مهندسی عمران دریافت کنید.

 
ادامه مطلب ...


سه شنبه 3 ارديبهشت 1392برچسب:, :: 15:49 ::  نويسنده : کورُش نصیری

 

 

اثرهای پی-دلتا در هر طبقه به دلیل برون محوری بارهای ثقلی طبقات بالای طبقه i (طبقه مورد نظر) که نیروی P نامیده می‌شود, ایجاد می‌گردند…ادامه مطلب ...


سه شنبه 3 ارديبهشت 1392برچسب:, :: 10:20 ::  نويسنده : کورُش نصیری

 

 

یک جزوه خوب و با کیفیت به زبان انگلیسی از مبحث محاسبه تغییرشکل سازه ها که شامل حل مثالهای زیادی می باشد. این جزوه شامل روشهای انتگرالیری دوگانه، لنگر سطح، تیر مزدوج، کار مجازی و قضیه اول کاستلیانو می باشد.

 ادامه مطلب ...


سه شنبه 3 ارديبهشت 1392برچسب:, :: 10:10 ::  نويسنده : کورُش نصیری

 

در این مقاله تأثیر افزایش دمای اولیه بر نفوذ یون کلر و ریز ساختار بتن های حاوی میکرو سیلیس بررسی شده است .
برای این منظور دو طرح اختلاط بتن معمولی و بتن حاوی میکروسیلیس در سه دمای ساخت ۲۰و۳۰ و ۴۰ درجه سانتی گراد مطالعه شده اند.تمامی نمونه ها با نسبت آب به سیمان ثابت ۴۵% وعیار ۴۰۰kg/m3 در اسلامپ ثابت ساخته شده و آزمایش مقاومت الکتریکی، پتانسیل الکتریکی و نفوذ یون کلر روی نمونه ها انجام شده است.ادامه مطلب ...


سه شنبه 3 ارديبهشت 1392برچسب:, :: 8:37 ::  نويسنده : کورُش نصیری

 

در این فایل شما با مراحل طرح یک اتصال گیردار جوشی در قاب خمشی با شکل پذیری متوسط بر طبق ضوابط مبحث دهم از مقررات ملی آشنا می­شوید . در مواردی که مبحث دهم از مقررات ملی ضابطه ای ارائه نکرده است از آیین نامه های معتبر دنیا (به عنوان نمونه AISC ) استفاده شده است .

طراحی تیرچه کرومیت

ادامه مطلب ...


سه شنبه 3 ارديبهشت 1392برچسب:, :: 8:24 ::  نويسنده : کورُش نصیری

 

این پروژه یک ساختمان را به صورت کاملا دستی و نرم افزار محاسبه و تحلیل کرده است. در طراحی دستی این پروژه مواردی استفاده شده است که در هیچ یک از پروژه ها دیده نشده است. همچنین تمام کارها با توضیحات کامل از منابع مختلف و آیین نامه ها انجام شده است. به طوری که اگر دانشجو استناد به این پروژه کند می تواند به راحتی پروژه خود را انجام دهد.

این پروژه شامل فایل های Auto cad، Etabs  و Safe  هم می باشدبرای دانلود به ادامه مطلب برویدپروژه فولادادامه مطلب ...


سه شنبه 3 ارديبهشت 1392برچسب:, :: 8:23 ::  نويسنده : کورُش نصیری

این پروژه یک ساختمان را به صورت کاملا دستی و نرم افزار محاسبه و تحلیل کرده است. در طراحی دستی این پروژه مواردی استفاده شده است که در هیچ یک از پروژه ها دیده نشده است. همچنین تمام کارها با توضیحات کامل از منابع مختلف و آیین نامه ها انجام شده است. به طوری که اگر دانشجو استناد به این پروژه کند می تواند به راحتی پروژه خود را انجام دهد.

این پروژه شامل فایل های Auto cad، Etabs  و Safe  هم می باشد.

پروژه فولاد

 برای دانلود به ادامه مطلب برویدادامه مطلب ...


سه شنبه 3 ارديبهشت 1392برچسب:, :: 8:20 ::  نويسنده : کورُش نصیری

 

پلان معماری مجتمع مسکونی ۱۷ طبقه

پلان معماری مجتمع مسکونی 17 طبقه

مشخصات پلان معماری :

  • ۲  طبقه پارکینگ
  • دارای سالن اجتماعات
  • هر طبقه ۸ واحد (۴ واحد مستقل )
  • دو آسانسور
  • دو راه پله
  • دارای پله فرار
  • ۳ اتاق خواب

یرای دانلود به ادامه مطلب برویدادامه مطلب ...


سه شنبه 3 ارديبهشت 1392برچسب:, :: 8:17 ::  نويسنده : کورُش نصیری

پل عابر پیاده

برای دانلود به ادامه مطلب برویدادامه مطلب ...


سه شنبه 3 ارديبهشت 1392برچسب:, :: 8:14 ::  نويسنده : کورُش نصیریآنچه در ادامه خواهيد ديد يك كتاب بسيار كامل براي درس مكانيك خاك به زبان فارسي و قابل اجرا براي تمام گوشي هاي موبايل ميباشد در ادامه بدون درنگ اين فايل ارزشمند را با حجم بسيار كم دانلود بفرماييدادامه مطلب ...


سه شنبه 2 ارديبهشت 1392برچسب:, :: 16:14 ::  نويسنده : کورُش نصیری

 

تخریب با بیان ساده عریان شدن، شکست پیوند چسبندگی بین سطح مصالح سنگی و قیر می‌باشد. معمولاً عریان شدن از زیر لایه آسفالتی شروع می‌شود و به سمت بالا حرکت می‌کند تا ساختمان روسازی ضعیف شود. زیرا با ترافیک ترکها ظاهر می‌شوند و در مراحل پیشرفته روسازی شروع به خرد شدن می‌کند و عامل اصلی آن آب است.

روسازی جاده
مکانیزم عمل به این ترتیب است که آب بین لایه نازک قیر و سطح مصالح سنگی دست می‌یابد و از آنجایی که سطح مصالح سنگی جاذبه بیشتری نسبت به آب دارند تا به قیر، پیوند چسبندگی شکسته می‌شود.
اتصال قیر و سنگدانه‌ها با نیروی جاذبه بین مولکولهای غیرمشابه که آنها را محکم به هم می‌چسباند حاصل می‌شود. چسبیدن یک ماده به ماده دیگر پدیده‌ای سطحی است. چسبندگی به تماس نزدیک دو ماده و جاذبه دو طرفه سطوح آن بستگی دارد.ادامه مطلب ...


سه شنبه 2 ارديبهشت 1392برچسب:, :: 16:13 ::  نويسنده : کورُش نصیری

 

گوشی های دارای سیستم عامل آندروید این روزها یکی از محبوب ترین و دردسترس ترین گوشی ها هستند . برای دانشجویان مهندسی یک برنامه عالی با حجم ۲ مگابایت به نام Frame Design 2D طراحی شده است. این برنامه برای طراحی ویژگی های روش اجزای محدود یا همان FEM کاربرد دارد . نمودار پردازش شده به وسیله این نرم افزار، کاملا دقیق و مطابق با استاندارد های ریاضی می باشد . این نرم افزار برای مهندسین عمران ، مکانیک ، معماران و دانشجویان بسیار کاربردی است.

برای دانلود به ادامه مطلب برویدFEMادامه مطلب ...


دو شنبه 2 ارديبهشت 1392برچسب:, :: 13:38 ::  نويسنده : کورُش نصیری

نرم افزار طراحی نهایی شالوده های کم عمق

 

ultimate shallow foundation design


can be used to design isolated including eccentric and combined footings both reinforced and unreinforced. very handy tool

 

دانلود درادامه مطلبادامه مطلب ...


صفحه قبل 1 1 2 3 4 5 ... 6 صفحه بعد

درباره وبلاگ


به وبلاگ خودتون خوش اومدین . امیدوارهستم با حمایت شما مهندسین محترم بتونم ازاین وبلاگ درجهت معرفی رشته مهندسی عمران ومعماری وارائه مطالب وتکنولوژی های روز دنیا موفق بوده ولحظات مفیدی از جستجو دراین وبلاگ تقدیم شما عزیزان کرده باشم. "اگر میخواهید به کوه اورست صعود کنید باید تیمی به عظمت کوه اورست داشته باشید(جان ماکسول)
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان مهندسی عمران ومعماری و آدرس civilir.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

نويسندگان


ورود اعضا:

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 7
بازدید دیروز : 1
بازدید هفته : 7
بازدید ماه : 45
بازدید کل : 10613
تعداد مطالب : 101
تعداد نظرات : 0
تعداد آنلاین : 1