مهندسی عمران ومعماری
 
 
یک شنبه 8 ارديبهشت 1398برچسب:, :: 18:11 ::  نويسنده : کورُش نصیری

 

دانشجویان علاقمند ،مستعد وواجد شرایط میتوانند باعضویت دراین باشگاه علاوه براستفاده از تسهیلات وامکانات متعدد باشگاه به انجام طرح های پژوهشی و ثبت مقالات معتبر درزمینه های مختلف بپردازند.

 

شرایط ولینک باشگاه در ادامه مطلبادامه مطلب ...


دو شنبه 2 ارديبهشت 1398برچسب:, :: 13:36 ::  نويسنده : کورُش نصیری

 

far.jpg

ايرانيان يکي از کهن ترين مردماني هستند که سمبولي بسيار شگفت انگيز و سراشر از دانش و فرهنگ و خرد از خود به جاي گذاشته اند که با اندوه فراوان بسياري از ما ايرانيان از آن نا آگاه هستيم . اين نشان ” فره وشي” يا ” فروهر” نام دارد که قدمت آن بيش از 4000 سال تخمين زده شده است . تاريخچه فره وشي ي افروهر به پيش از زايش زرتشت بزرگوار اين پير و فيلسوف خرد و فرهنگ و دانش جهان باز ميگردد . سنگ نگاره هاي شاهنشاهان هخامنشي در کاخهاي پرسپوليس و سنگ نگاره هاي شاهنشاهان ساساني همه حکايت از آن دارد . نکته بسيار شگفت انگيز اين نشان ملي ما ايرانيان آن است که تک تک اين نشان داراي مفهوم دانشي نهفته است . اينک به تشريح اين نشان ملي مي پردازيم :ادامه مطلب ...


دو شنبه 2 ارديبهشت 1398برچسب:, :: 13:15 ::  نويسنده : کورُش نصیری

درساختار جدید رشته معماری که بصورت کارشناسی ارشد ناپیوسته درآمده است، سطح کارشناسی به تربیت معمارانی با کارآیی عمومی حرفه ای اختصاص دارد. در برنامه ریزی این دوره نکاتی چند مد نظر بوده است که ذکر آنها در این مقدمه به اجرای هماهنگ تر برنامه در مدارس مختلف یاری می رساند.ادامه مطلب ...


دو شنبه 2 ارديبهشت 1398برچسب:, :: 13:11 ::  نويسنده : کورُش نصیری


مقدمه
مجموعه مهندسی عمران یا رشته عمران یکی از رشته های پر اهمیت و جذاب در مجموعه رشته های آزمون سراسری است که داوطلب در گروه آزمایشی علوم ریاضی و فنی می تواند آن را انتخاب کند. پیشرفت سریع جوامع و نیازهای روز افزون آنها به انجام طرحهای مختلف عمرانی از یک طرف و رشد و توسعه علوم مختلف از طرف دیگر، ایجاب می نماید تا با یک برنامه ریزی صحیح و همه جانبه و پرورش استعدادهای جوان و نیز استفاده بهینه از ابزار و امکانات موجود در جامعه، گامی بلند در جهت ترقی و تعالی جامعه برداشته شود. بدین منظور در آزمون سراسری، مجموعه این رشته در مقاطع کارشناسی و کاردانی، ارائه می گردد. در این قسمت به معرفی گرایشهای مختلف این رشته می پردازیم.ادامه مطلب ...


شنبه 1 فروردين 1398برچسب:, :: 19:58 ::  نويسنده : کورُش نصیری

          انجام کلیه کارهای ساختمانی (طرح -نظارت-اجرا)

09111969070-09362386883 نصیریچهار شنبه 6 آذر 1392برچسب:, :: 18:10 ::  نويسنده : کورُش نصیری

برای دانلود پروژه 32 صفحه ای در مورد انواع سققف ها به ادامه مطلب مراجعه کنید.

 

سر فصل های این پروژه عبارت است از:

 

آشنایی با سقف ها و عملکرد آنها

مهمترین ویژگی یک سقف

انواع سقف های بتنی

کاربرد تیرچه بلوک در ساختمان

مزایای سقف تیرچه بلوک

معایب سقف تیرچه بلوک

بتن پاشنه تیرچه

ارتفاع تیرچه

میلگر عرضی تیرچه

میلگر طولی تیرچه (پایین)

میلگر بالایی تیرچه (بالا)

سقف تیرچه بلوک با بلوک سفالی

سقف تیرچه بلوک با بلوک سیمانی

سقف کامپوزیت

سقف تیرچه کرمیت

سقف کامپوزیت کرمیت

سقف پلیمری کرمیت

سقف ضربی کرمیت

سقف کاذب

 

 

سقف تیرچه بلوکادامه مطلب ...


پنج شنبه 30 آبان 1392برچسب:, :: 20:59 ::  نويسنده : کورُش نصیری

برای دانلود دیتیل چاله آسانسور به ادامه مطلب مراجعه کنید.

 

دیتیل چاله آسانسورادامه مطلب ...


پنج شنبه 30 آبان 1392برچسب:, :: 20:56 ::  نويسنده : کورُش نصیری

برای دانلود نرم افزار نام گذاری خاک به روش یونیفاید و آشتو به ادامه مطلب مراجعه کنید. با تشکر از آقای امین باقری برای تهیه این نرم افزار.

 

نرم افزار نام گذاری خاک به روش یونیفاید و آشتوادامه مطلب ...


پنج شنبه 30 آبان 1392برچسب:, :: 20:54 ::  نويسنده : کورُش نصیری

برای دانلود جزوه آموزش مدلسازی گنبدها در etabs به ادامه مطلب مراجعه کنید. این جزوه یا مقاله 33 صفحه ای توسط مهندس عليرضا پاداش نيك مدرس نرم افزار های سازه ای Etabs , Safe , Sap تهیه شده است. با تشکر از ایشان.

 

گنبد در etabsادامه مطلب ...


در خدمت مهندسین گرامی کشور هستیم با تصاویر ساختمان های بنایی شهر زلزله زده بم. در این مجموعه عکس هایی از ساختمان های بنایی شهر بم به همراه علت خرابی آنها در خود عکس ها آورده شده است. ساختمان های بنایی شهر بم در زلزله 5 دی سال 1382 حدود 3397 عدد بوده که 90 درصد این ساختمان ها تخریب شده است. باشد که با دیدن این عکس ها و شناخت علت خرابی هم طراحی هایمان بهتر انجام شود و هم اجرایمان.

 

خرابی ساختمان بنایی بمادامه مطلب ...


پنج شنبه 30 آبان 1392برچسب:, :: 20:40 ::  نويسنده : کورُش نصیری

این بار با یک جزوه خوب از درس مکانیک سیالات جناب دکتر مستوفی از دانشگاه تهران در خدمت شما هستیم. این جزوه تایپ شده 217 صفحه دارد و با اشکال متنوع امر آموزش را تسهیل کرده است. سر فصل های این جزوه عبارت است از:
1- تعاریف 2- ايستايی سيال 3- جريان سيال 4- شكل ديفرانسيلی معادلات حركت 5-شكل انتگرالی معادلات حركت 6- آناليز بعدی 7-جريان در لوله ها 8- تلمبه كردن مايعات 9- Line Sizing Criteria

 

جزوه سیالات دانشگاه تهرانادامه مطلب ...


پنج شنبه 30 آبان 1392برچسب:, :: 19:52 ::  نويسنده : کورُش نصیری

برای دانلود عکس اجرایی آرماتوربندی استخر به ادامه مطلب مراجعه کنید. این 55 عکس توسط جناب مهندس امین باقری در مدت كارآموزي گرفته شده و درقالب یک فایل pdf آماده شده است. با تشکر از ایشان تقدیم شما.

 

آرماتوربندی استخرادامه مطلب ...


پنج شنبه 30 آبان 1392برچسب:, :: 19:46 ::  نويسنده : کورُش نصیری

برای دانلود جزوه مکانیک خاک - مبحث طبقه بندی خاک از آقای محسن دریس زاده به ادامه مطلب مراجعه کنید. این جزوه pdf در 9 صفحه تهیه شده و طبقه بندی خاک ها طبق سیستم های UCS و AASHTO را شامل می شود. با تشکر از ایشان تقدیم شما.

 

طبقه بندی خاکادامه مطلب ...


پنج شنبه 30 آبان 1392برچسب:, :: 19:45 ::  نويسنده : کورُش نصیری

 

این بار یک جزوه تایپ شده 143 صفحه ای از درس مکانیک سیالات رو برای دانلود قرار داده ام. این جزوه توسط جناب دکتر امیر حسین اسدیانی یکتا تهیه شده است. با تشکر از ایشان تقدیم شما.

 

مکانیک سیالاتادامه مطلب ...


در خدمت مهندسین گرامی کشور هستیم با تصاویر ساختمان های فلزی شهر زلزله زده بم. در این مجموعه عکس هایی از ساختمان های فلزی شهر بم به همراه علت خرابی آنها در خود عکس ها آورده شده است. ساختمان های فلزی شهر بم در زلزله 5 دی سال 1382 حدود 230 عدد بوده که 90 درصد این ساختمان ها تخریب شده است. باشد که با دیدن این عکس ها و شناخت علت خرابی هم طراحی هایمان بهتر انجام شود و هم اجرایمان.

 

خرابی ساختمان فلزی بمادامه مطلب ...


پنج شنبه 30 آبان 1392برچسب:, :: 19:12 ::  نويسنده : کورُش نصیری

یکی از مهارت هایی که بعضی از مهندسین عمران به دلیل عدم برخورداری از آن پس از فارغ التحصیلی دچار مشکل هستند، پیاده کردن نقشه ساختمان بر روی زمین می باشد. برای دانلود یک فایل پاورپوینت آموزشی به ادامه مطلب مراجعه کنید.

 

رنگ ریزی و پیاده کردن نقشهادامه مطلب ...


پنج شنبه 30 آبان 1392برچسب:, :: 18:35 ::  نويسنده : کورُش نصیری

صفحه قبل 1 2 3 4 5 ... 6 صفحه بعد

درباره وبلاگ


به وبلاگ خودتون خوش اومدین . امیدوارهستم با حمایت شما مهندسین محترم بتونم ازاین وبلاگ درجهت معرفی رشته مهندسی عمران ومعماری وارائه مطالب وتکنولوژی های روز دنیا موفق بوده ولحظات مفیدی از جستجو دراین وبلاگ تقدیم شما عزیزان کرده باشم. "اگر میخواهید به کوه اورست صعود کنید باید تیمی به عظمت کوه اورست داشته باشید(جان ماکسول)
پيوندها

تبادل لینک هوشمند
برای تبادل لینک  ابتدا ما را با عنوان مهندسی عمران ومعماری و آدرس civilir.LXB.ir لینک نمایید سپس مشخصات لینک خود را در زیر نوشته . در صورت وجود لینک ما در سایت شما لینکتان به طور خودکار در سایت ما قرار میگیرد.

نويسندگان


ورود اعضا:

نام :
وب :
پیام :
2+2=:
(Refresh)

خبرنامه وب سایت:

آمار وب سایت:  

بازدید امروز : 32
بازدید دیروز : 1
بازدید هفته : 32
بازدید ماه : 70
بازدید کل : 10638
تعداد مطالب : 101
تعداد نظرات : 0
تعداد آنلاین : 1